Návrhy zahrad a stylizace Výběr rostlin Kompletní zajištění - Full Service Údržba a servis  
.
 
 
 
 
  DĚLÁME TO JINAK !  
     
 
Koncepci zahrady - prováme tak, aby v blízké době odpovídala návrhu, který jsme vypracovali a vynaložené prostředky Vám brzy přinášely radost.

Excelentní výsledek propracovaný do detailu je pro nás samozřejmostí.

Kompletní servis k Vaší spokojenosti. Je naším zájmem starat se o zahrady, které navrhujeme i ty které to potřebují, tak, aby přinášely radost a možnost odpočinku, bez nutnosti ztráty Vašeho času hledáním co zahrada potřebuje, kde to sehnat a bez rizika, že se vše napoprvé nepovede.

 


  NÁVRHY ATYPICKÝCH, MALÝCH-PŘÍMĚSTSKÝCH A JAPONSKÝCH ZAHRAD  
  Malá zahrada je taky zahrada a krásná!! Jen proto že je to menší prostor neznamená, že je to bez starostí a samosebou. Naopak je potřeba jí věnovat péči a od návrhu přes realizaci vše vymyslet tak, aby se jejím majitelům dobře odpočívalo a měli v ní i soukromí které hledají..  
     
  Projektování zahrad, které nejsou typově standardní a mají potíže s přístupností - komplikovaným terénem (ve svahu nebo velmi členitém terénu), je mnohdy oříškem a také tyto zvládáme. Pak především malé příměstské zahrady, kde je nutné na malé ploše velmi umně vytvořit příjemné prostředí a dům „obalit“ zelení v optimální velikosti a účelu, který zákazník požaduje.  
 
 


  TRÁVNÍKY  
  Vedle zajímavé a reprezentativní stavby by se měl zářit i odpovídající trávník. K tomu ovšem nestačí trávní směs zasít a poté řádně sekat, ale také o trávník celoročně pečovat. Navíc i samotná půda, do které je zaséván, je téměř nejdůležitější částí přípravy a realizace krásné travnaté plochy.


 
 
Upravený trávník je dnes vyžadován v našem životě stále častěji, je i vizitkou kulturnosti člověka. 
Hezký trávník má velký podíl na vzhledu celé zahrady. Kvalitně založený a pečlivě udržovaný trávník tak výrazně umocní celkový dojem.

Zakládání trávníku
Nekvalitně založený trávník se bude do dobré kondice dostávat těžko a dlouho. I když bude jeho majitel investovat do údržby mnoho času a prostředků. Proto je nezbytné zakládání trávníku nepodcenit a neošidit.
Druhou podmínkou dlouhodobě krásného trávníku je jeho pravidelná údržba. Trávník je třeba pravidelně zavlažovat a pravidelně sekat. Několikrát za sezónu je dobré trávník odplevelovat a přihnojovat, případně provést prořezání (vertikutaci) či provzdušnění (aerifikaci). Naše firma vám může nabídnout veškeré služby v údržbě trávníků a zeleně.
Údržba trávníků
Komplexní údržbu trávníků provádíme nejen v rámci údržby soukromých zahrad, ale i jako samostatnou údržbu velkých travnatých ploch. V rámci údržby travnatých ploch provádíme veškeré potřebné práce a úkony - pravidelná seč s odvozem posekané travní hmoty, prořezání (vertikutaci), provzdušnění (aerifikaci), pískování, odplevelení, přihnojení, likvidaci mechů, dosetí ad.
 


  VÝBĚR ROSTLIN  
  Zahradní architekt dokáže ideálně zohlednit všechny důležité vlivy jako jsou orientace zahrady, úroveň oslunění či zastínění, které druhy se spolu snášejí a které ne, velikosti rostlin v dospělosti a všechny další okolnosti z hlediska botanického, funkčního i estetického.  
     
  Naší snahou je vedle vysoce kvalitně založené zahrady, také výběr rostlin, které přetrvají na svých místech dlouhou dobu. Tyto v krátké době se rozrostou a vytvoří krásný celek s dojmem zahrady s historií. Náš zákazník má z takové zahrady velmi brzy ten požitek, k jakému je určena.

Rostliny v zahradě mají zásadní vliv na celý charakter zahrady. Konkrétní druhy rostlin, jejich umístění a množství samozřejmě nejlépe navrhne odborník.
S každým majitelem zahrady dopředu se zamyslime nad tím, jaký je jeho vkus, jaké rostliny má v oblibě, jaké barvy preferuje i jak hodně chce do rostlin investovat. I další okolnosti, které skladbu rostlinného materiálu ovlivní. Pak teprve přistupujeme k návrhu který toto vše v sobě zohledňuje.

Je například vhodné vědět jestli se v zahradě budou pohybovat malé děti a je tak žádoucí vyhnout se druhům jedovatým, zejména s lákavými bobulemi, nebo druhům s ostrými ostny.
 
 
 


 

"MOŘE" V ZAHRADĚ

 
     
 
• Koncepce a osazování bazénů, výběr vhodných rostlin a nádob.
• Kompletní dodávky včetně dřevěných prvků (pergoly, odpočívadla, atd.).
• Ukázkové řešení a návrhy dle vzorových modelů pro luxusní prostory.
• Malé vodní nádrže pro dekoraci malých zahrad.
• Zahradní jezírka a rybníky včetně osázení a ryb.
 

Podmínkou zdravého zahradního jezírka je správně vybraná poloha a rozměr. Ideální je polostín, kde slunce svítí v průběhu dne šest hodin. Není vhodné volit plochu pod opadavými stromy, kde pak dělá neplechu mnoho spadaného listí. Důležitá je i bezpečnost dětí.Když chceme mít v jezírku ryby, musí být hloubka jezera alespoň 1,2 metru.Rostliny nám neposkytují jenom estetický zážitek, ale zabezpečuje rovněž vyhovující klima jezera. Dodávají  jezírku kyslík, vytvářejí prostředí pro živočichy, snižují obsah živin a znesnadňují tak nadměrné množení řas. Nabídka vodních rostlin je velmi široká, ale ne všechny rostliny jsou vyhovující do každého jezírka. Například lekníny nemají rády stříkající vodu, nejlépe se cítí ve vodě tiché a klidné. Při výběru berme ohled i na různé výšky rostlin a na rozdílný čas jejich kvetení.


  Přípravy před realizací  
  Zásadou dobré spolupráce je cíl který obě strany respektují a chtějí k němu dojít v ideálním čase a s minimem komplikací.  
 

Od projektu po předání zahrady do užívání majiteli je mnohdy spletitá cesta kterou se snažíme pro Vás dopředu naplánovat a odhalit co nejvíce třecích ploch které by Vám ztěžovaly postup a pro Vás znamenaly nepříjemné zdržení či překvapení.

Návrhy se proto silně podřizují účelu a cíli zakládání zahrady nebo i jen údržbě a přípravě na sezónu. Při zpracování návrhu se řídíme ideálním časem pro velikost rostlin, tj. nenavrhujeme Vám je ve výsledné velikosti ale ve velikosti v době kterou si určíte jako stěžejní. Z tohoto vychází systém výsadby který se snažíme řešit tak aby Vám zahrada co nejdříve udělal ten porost který jste si přáli.

Před realizací vám rádi také poskytneme poradenství a návštěvy ve školce s materiály na výsadbu, kde si případně můžete udělat správnou představu o barvách a materiálech které použijeme. Dále jsme připraveni ve spolupráci s dalšími kvalitními odborníky provádět na Vaší zahradě doplňkové stavby a úpravy - altány, pergoly, zídky, schodiště, a další.

 


  ÚDRŽBA A SERVIS  
  V době záruky je pro Vás ideální zajistit si u nás za zvýhodněnou cenu poskytování zahradního servisu. Po jejím uplynutí záleží na dohodě s Vámi, jak budeme dále postupovat. Nabídnout Vám a Vaší zahradě můžeme jak jednorázový servis, tak i pravidelné servisní služby. Vždy se budeme snažit pro Vás vytvořit ideální nabídku podle potřeby a finančních možností.  
     
  Vlastníte okrasnou zahradu a jste časové vytížení? Chcete zahradu užívat pouze k relaxaci a sekáním, hnojením a zalévám trávníku nechcete ztrácet čas? Nebo máte potíže s uržením svého trávníku či rostli v krásném stavu..? Máme pro Vás tuto nabídku:

Pravidelný servis a údržba zahrad

Neustálá a šetrná péče o zahradu vás odmění svojí neutuchající svěžestí. Běžně provádíme pravidelnou údržbu trávníku, kde základem krásné zahrady je odborné sekání travnatých ploch a odvoz travního odpadu, hnojení a poradenství v závlahových systémech. K dalším službám které Vám rádi nabídneme patří odplevelování, válcování a vyhrabávání trávníků. Hnojení podle typu rostlin, období a složení půdy, stříhání živého plotu, sběr listí, atd. Prostě veškeré služby spojené s údržbou okrasné zahrady.

PORADENSKÝ SERVIS
Poskytneme Vám informace o údržbě zeleně a jejím pěstování, ošetřování a správné výsadbě. Je velmi důležité vědět jaký strom či keř použít - zda vyžaduje živné nebo vápenné půdy, suchá stanoviště či mokřady. 
V příadě Vašeho zájmu nebo jakýchkoliv dotazů týkajících se zahradních uprav volejte na telefon níže

tel. +420 775 577 166 - Ivo Konopáč